Social Icons

.

Pages

Kelliğe Neden Olan Faktörler Nelerdir?

Çağımızda en büyük sorunlardan bir tanesi, özellikle de beyler için korkulu rüyalardan hatta kabuslardan bir tanesi de ‘’ kellik rahatsızlığı‘’.

Kellik kimi zaman aileden kaynaklı, kalıtsal irsi bir rahatsızlık olur iken kimi zaman da sonradan gelen zamanla, dış etkenlerde yoğun hayat, stresli günler sonrası bir nevi stres atma biçimi de olabiliyor.

Bugün çoğu kel, stresli ve yorucu bir hayattan yakınıyor ve şikâyet ediyor.
Hepimizin illa ki saçları dökülüyor, kadın erkek demeksizin, cinsiyet fark etmeksizin ve yaş ayırt etmeksizin illa ki hepimizin müzadarip olduğu bir konu saç dökülmesi.
Peki, ne kadar saçımız dökülürse normal, ne kadar dökülürse anormal. Saçımız günde kaç tel dökülür ise tehlike var demektir?
Kellikte öncelik ile teşhis önemlidir, bu yüzden doktorunuza danışıp ne kadar saç telinin dökülmesinin önemsiz, ne kadarının tehlikeli olduğunu öğrenmelisiniz.

Kellik; öncelik ile saç derisinde küçük kabuklanmalar ve soyulmalar halinde başlar, sonra bu bölgelerde saçlar ya hiç yoktur ya da iki üç tel kadar kalmıştır. Sonrasında bu kellik yayılır ve tüm saçı sarar.
Kellikte en büyük en önemli tedavi stresten ve sıkıntıdan uzak durmak, zihni yormamak ve de temizliğe çok dikkat etmektir.
Kaynak.7gunsaglik
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...