Social Icons

.

Pages

Karaciğer Şişmesi ve Belirtileri

Çeşitli karaciğer hastalıklarından bir tanesi de ‘’ karaciğer şişmesi rahatsızlığı ‘’ .

Karaciğer şişmesi hastalığının asıl nedeni, aslında diğer karaciğer hastalıklarından sonra meydana gelir ve ortaya çıkar.

Bu yüzden karaciğer şişmesinin nedeni; diğer karaciğer hastalıkları diyebiliriz aslında.

Peki, net olarak ve tıbbi olarak, bilmeyenler ve duymayanlar için karaciğer şişmesini şu şekilde açıklayabilmemiz mümkün.

Karaciğer şişmesi hastalığı; diğer tüm karaciğer hastalıklarından her hangi birisi sonucunda karaciğerde yer alan hücrelerin şişmesi ve bunun sonucunda da karaciğerin ürettiği safra sıvısının yollarının tıkanması durumunda meydana gelen hastalığa ‘’ karaciğer şişmesi hastalığı ‘’ adı verilir.

Halk arasında karaciğer şişmesi veya da sarılık olarak bilinen bu hastalık; tıp dilinde ki ismi ile ise ; ‘’ hepatit ‘’ olarak bilinir ve adlandırılır.

Adından da anlaşılacağı üzere; hastada ki en büyük belirti tüm vücudunun tüm dokularının hatta ve hatta göz içinde ki beyaz kısmın bile sarıya dönmesi ile kendini gösterir ve ortaya çıkar. Bu yüzden dir ki halk arasında sarılık olarak daha çok bilinir.

Ayrıca karaciğer şişmesi hastalığının yani sarılığın diğer bir yaygın olarak gözlemlenen belirtisi ise; ciltte ve deride meydana gelen kaşıntılardır.
Kaynak.7gunsaglik
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...