Social Icons

.

Pages

Ülsere İyi Gelen Mucizevi Bitkiler

Papatya başta olmak üzere ülseri iyileştiren bitkiler neler? Ülserle yaşayabilmek için düzgün beslenmek çok önemli..

Ülser mide zarında ve dokusunda meydana gelen tahriş olmaya açık iltihaplı yaralardır. Genel olarak strese bağlı mide rahatsızlıklarından bir tanesidir. Milyonlarca insanı etkileyen ülser tedavisinde doktorunuz önereceği ilaçların yanı sıra beslenmenize de dikkat etmeniz gerekir. Mide ülseri için uzmanlar şu besinleri öneriyorlar.

PAPATYA ÇİÇEĞİ
Antiseptik özelliği ile hastalığın ilerlemesini engeller ve iyileşmeyi destekler.

SARIMSAK
Flavonoid içeren besinler mide yaralarını iyileştirir. Soğan ve sarımsak da bolca bulunurlar. Ülserin ilerlemesini önler ve mide zarını korurlar.

EBEGÜMECİ
Mide ülserinde, taze ebegümeci yaprakları ve öğütülmüş arpa ile hazırlanan bir çorba çok yararlıdır. Ebegümeci yaprakları, arpa çorbasının üzerine serpilir.

LAHANA
Lahana, ıspanak, kuşkonmaz gibi bitkiler K vitaminini ihtiva eden gıdalar, açık yaranın kanamasını önler ve yaraların bulunduğu mide zarını iyileştirir.

TAHIL EKMEĞİ
Çavdar ve tam tahıllı ekmekler lif ve K vitamini zenginidir. Sindirimde salgılanan asidi kontrol edip yaraların tahriş olmasını önler.

MEYAN KÖKÜ
İltihaplanmayı önleyen bitkisel ilaçlarla bakterilerin çoğalması engellenir. Yaraların iyileşmesi hızlandırılır.

YASAK OLAN BESİNLER
Alkollü içecekler, hazır meyve suyu, çay, kahve, kakao, boza, limonata, kola, gazoz, yağda kızartılmış yumurta, kurubaklagiller, hazır çorbalar, et suyuyla yapılan çorbalar, kızartmalar, baharatlar, ketçap, salça, turşu, hardal, salamura gıdalar, sosis, sucuk, salam, margarin.

KANTARON VE İĞDE MUCİZESİ
Bilimsel araştırmalarda mide ülserine yalancı iğde meyvesinden ve sarı kantaron bitkisinden elde edilen yağın mucizevi iyileştirme etkisi olduğu ortaya çıktı. Prof. Dr. Erdem Yeşilada "Yalancı iğde meyvesinden elde edilen yağ mide asidini baskılamadan, artırmadan ya da azaltmadan sadece mide ülserlerini iyileştiriyor. Aynı şekilde eski sarı kantaron da mukoza yüzeyindeki yaralarda iyileşme sağladığı için mide ülseri, gastrit, kolite iyi geliyor." şeklinde konuştu..Kaynak.7gunsaglik.com .,
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...