Social Icons

.

Pages

Tek Dozuyla Ömür Boyu Koruyacak

Ömür boyu gripten enfeksiyondan koruyacağı iddia edilen tek dozluk aşı Almanya’da keşfedildi..

Alman bilim insanları tarafından geliştirilen bir grip aşısı, aşıyı yaptıran kişileri ömür boyu gripten koruyabilecek. Almanya’da bilim insanları tarafından hala üzerinde çalışılan bu aşıyı tek doz kullanmak yeterli olacak ve her yıl yeni bir aşı geliştirilmek zorunda kalınmayacak.

Alman Friedrich-Loeffler Enstitüsü Profesörlerinden Lothar Stitz ve ekibi tarafından geliştirilen aşı aynı zamanda diğer grip aşılarına göre daha çabuk etki gösterecek. Stitz, ekibi ile birlikte şimdiye kadar aşıyı fareler, gelincikler ve domuzlar üzerinde denediklerini ve başarılı olduklarını, insan üzerinde ise henüz denenmediğini belirtti. Alman bilim insanı grip aşısını uygulamalarının ardından hayvanların bağışıklık sisteminin güçlendiğini çeşitli grip virüslerine karşı tepki gösterdiğini söyledi.

Grip aşıları genelde tavuk yumurtalarının içindeki virüslerden uzun sürede üretilirken, son dönemler, bazı firmalar bunun için hayvan hücreleri kullanmaya başladılar. Her yıl araştırmacılar ve üreticiler, bir sonraki grip sezonunda hastalık yapması muhtemel grip virüslerine karşı aşı geliştirirken, bu aşıyla birlikte, tek doz aşının tüm grip türlerinde etkili olması bekleniyor..Kaynak.http://7gunsaglik.com .,
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...